Prosinec 2017

Další cvik

16. prosince 2017 v 11:59 | Drumbumbum |  Pro křečky ♥
Existuje cvičák pro psi, tak proč ne pro křečky?
Dobře pár problémů by se našlo třeba to že by asi neaportovali hračky jako psi a asi vás zklamu... ale ne nenaučíte křečka sedni, lehni nebo couvej. Vážně ne. Ale můžete to zkusit. Držím palce. :D

Pár cviků by tu ale bylo. A chci je sem postupně všechyn napsat.

Jak se má asi křeček naučit lízt na vaši ruku, když ji k němu dáte? To je jednoduché!
Hlavně nemějte nalakované nehty nebo třeba zrovna mýdlem umytou ruku.(křečkům to vadí)
Dejte ruku na chvíli ruku mezi křečkovi piliny. Aby jste byly "cítit" stejně jako on/ona. A dejte si k tomu na ruku nějaký pamlsek např. hrozinku nebo piškot. A dejte vaši ruku vedle křečka. Určitě si pamlsku všimne. A tak vám poleze na ruku. A když to třeba takhle provedete jednou za den. A budete to opakovat třeba... no netuším :D třeba týden, tak si na to už zvykne, a nebude zapotřebí pamlsek. :)

Trénování... je to možné?

14. prosince 2017 v 22:40 | Drumbumbum |  Pro křečky ♥
Ahoj všichni!

Nejspíše si říkáte, že trénovat krečka je nemožné, sice je nemůžeme učit nějaké složité povely, ale někteří mohou zvládnout pár jednoduchých. :) Budu sem postupně přidávat různé návody jak křečka povel naučit a dneska se pokusíme křečka naučit.. skákat.

Potřebujete k tomu křečkův oblíbený pamlsek. Chytněte pamlsek a nechte ho nad křečkem, jakmile se bude snažit dostat k němu, nejprve se zvedne na dvě packy a později se možná pokusí skočit. Zkuste přitom dokola a dokola opakovat slovo skoč, aby se mu to trochu zafixovalo. Toto stále opakujte, a když budete trpěliví, křeček zvládne skákat i bez pamlsku. :)